Klapy przeciwpożarowe

Zagrożenie pojawienia się ognia występuje w niemal każdym budynku. Zgodnie z prawem budowlanym, konieczne jest zachowanie określonych zasad projektowania domów czy budynków użyteczności publicznej. Jednym z elementów typowego systemy techniki przeciwpożarowej są klapy dymne. Zapewniają one skuteczne odprowadzenie nadmiaru ciepła i zadymienia, a ponadto ich głównym zadaniem jest odcięcie strefy objętej ogniem od pozostałej części budynku. Najczęściej montuje się je w ogólnej wentylacji lub w miejscach jej przechodzenia przez stropy czy ściany.

Oferowane przez nas klapy przeciwpożarowe zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarówno ognia, jak i gazów toksycznych i wysokiej temperatury. Dzięki specjalnym czujnikom, samoistnie zamykają się w momencie, gdy pojawi się ogień lub jego zapowiedź zwiastująca. Do najbardziej popularnych modeli należą te z wyzwalaczem termicznym lub z mechanizmem spustowym. W naszym asortymencie dostępne są modele z siłownikiem i wyzwalaczem RST.

Dobierając odpowiedni sprzęt, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim szczelność ogniową, izolacyjność, a także dymoszczelność. Kluczową rolę odgrywają również parametry i potrzeby techniczne budynku. Dostępne na rynku klapy przeciwpożarowe mają bardzo zróżnicowane przekroje, między innymi kwadratowe, okrągłe, prostokątne, a niekiedy można zamówić urządzenia na wymiar.

Wyświetlanie wszystkich 2 wyników