18 października 2021

Zabezpieczenie drewna przed ogniem

Od wielu lat drewno stanowi jest z najszlachetniejszych surowców do wyrobu elementów wyposażenia domu wewnątrz, jak i na zewnątrz, bowiem z materiału tego powstają nie tylko więźby dachowe, ale i całe szkielety obiektów mieszkalnych. Trudno zatem nie docenić tego surowca za efektowny wygląd, ogromne właściwości, a także szerokie zastosowanie. By jednak cieszyć się nim wyjątkowo długo, należy zadbać o jego prawidłową ochronę. Wybór środków do konserwacji i impregnacji drewna przed ogniem jest bardzo duży. W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można takie preparaty, jak Pyroplast Wood T SIKA, Uniepal AQUA w kolorze ADW, Burnblock, a także liczne farby marki Aithon. Na co zwrócić uwagę wybierając tego typu zabezpieczenie drewna przed ogniem? Sprawdź!

Działanie preparatów ogniochronnych

Jak wiadomo ogień to jeden z największych zagrożeń dla różnego rodzaju materiałów, głównie drewna, które jest łatwopalne. Obecne przepisy i normy budowlane wymagają, by surowiec ten był odpowiednio zabezpieczony przed ogniem. Pomogą w tym produkty, które znaleźć można w naszej ofercie, między innymi farby Aithon, Burnblock, Uniepal AQUA ADW czy Pyroplast Wood T SIKA. Oznacza to, że należy go doprowadzić do stanu trudnopalności lub niezapalności. Należy jednak pamiętać, że stosowanie tego typu substancji i preparatów nie sprawi, że drewno stanie się niepalne. To jedynie utrudni jego zapłon, opóźniając go i ograniczając rozprzestrzenianie się ognia po powierzchni surowca.

Działamy na rynku od wielu lat i jako firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań przeciwpożarowych chcemy spełniać Państwa oczekiwania, dlatego nasz asortyment jest systematycznie poszerzany. Do najpopularniejszych produktów, które się w nim znajdują z pewnością należą Pyroplast Wood T SIKA, Uniepal AQUA ADW, Burnblock, a także farby marki Aithon.

Stosowanie i działanie preparatów ogniochronnych polega między innymi na pozostawieniu przez nie specjalnej powłoki, która minimalizuje dostęp tlenu do ogrzewanego surowca, dzięki czemu ograniczony jest proces ulatniania się z niego palnych gazów. Ponadto oferowane przez nas preparaty cechują się wieloma innymi właściwościami, a przede wszystkim są bezpieczne dla ludzi i zwierząt i nie wydzielają szkodliwych substancji, bez względu na to czy ulegają działaniu ognia czy nie.

Moc impregnatów ogniochronnych

W jaki zatem sposób odpowiednio zabezpieczyć drewno przed ogniem? Służą do tego odpowiednie preparaty dostępne w formie impregnatów. W naszej ofercie jest to między innymi Burnblock. Jego ogromną zaletą jest bezbarwny kolor, a także klarowna konsystencja. Szybkoschnący preparat jest w stanie zabezpieczyć przed ogniem nie tylko drewno, ale i różne tkaniny czy papier. Warto podkreślić, że impregnaty rozcieńczalnikowe cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Taki impregnat sprawdzi się na różnych rodzajów drewna.

Kupując tego typu substancje, należy pamiętać, że w zależności od pojemności, również się będzie sposób aplikacji. W przypadku 500 ml jest to spray, a w przypadku 5 kg jest to forma stała impregnatu, który wymaga dodatkowego rozcieńczenia wodą. Nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze optymalnego produktu z naszego asortymentu, który spełni Państwa oczekiwania.

Farby i lakiery ogniochronne

Obok popularnych impregnatów, takich jak Burnblock, znajdują się także farby i lakiery, takie jak Pyroplast Wood T SIKA, Uniepal AQUA ADW oraz Aithon. Lakiery odpowiadają również za ochronę drewna, bowiem tworzą powłokę zabezpieczającą, a dodatkowo podkreśli jego naturalne piękno i barwę. Wybierając tego typu preparat warto sprawdzić stopień palności, bowiem według tego klasyfikowane są lakiery ogniochronne do drewna. Ponadto warto dobrać preparat do rodzaju drewna i jego grubości. Zachęcamy do zapoznania się z całkowitą ofertą na naszej stronie internetowej. W razie pytań czy wątpliwości, nasi pracownicy chętnie podpowiedzą Państwu przy wyborze produktu, który zapewni najwyższą ochronę wyrobom drewnianym.